Річний звіт «Станції Харків» за 2018 рік

Результати роботи

Волонтерської ініціативи
«Станція Харків» (ГО + БФ)

за 2018 рік

 

Основна інформація

1. Кількість отриманих та витрачених коштів:

всього отримано 9 443 089,17 грн., в т.ч.

всього витрачено 12 809 663,50  грн., в т.ч .:

 • благодійна допомога 10 537 924,73 грн., в т.ч.
 • гуманітарна допомога (продукти харчування, медикаменти та лікування, оплата житла, комунальних послуг, дров для опалення, проведення благодійних акцій і т.п.) 10 342 125,73 грн.
 • допомога психіатричним лікарням (продукти харчування, обладнання) 18 677,84 грн.
 • адаптація (юридична, психологічна допомога, логопед, навчальні тренінги, соціальний консультант та ін.) 64 786,86 грн.
 • передано в інші організації (благодійна допомога іншим благодійним організаціям та дитячим закладам) 112 334,30 грн.
 • статутні діяльність та програмні витрати в рамках бюджетів проектів 1 424 466,46 грн.
 • утримання організації (заробітна плата, закупівля обладнання тощо, адміністративні витрати) 847 272,31 грн.

2. Кількість прямих бенефіціарів (фізичних осіб) близько 3000 осіб

(Примітка: один бенефіціар міг отримувати кілька видів допомоги, на себе і своїх дітей або тяжкохворих родичів, які не можуть звернутися до Фонду особисто.)

3. Основні донори:

 • Акція «Папа для України»
 • Посольство Австралії в Україні
 • National Endowment for Democracy (NED)
 • Компанія MobiDev
 • Проект «Солодкий привіт з Німеччини» Onlineperiodikum «Kultur und Alltag» e.V. Rewe Sascha Georg oHG Flüchtlingshilfe Mittelhessen e. V.
 • Благодійні внески приватних осіб
 • Членські / цільові внески членів організації

Гуманітарна допомога

Проекти в рамках Акції «Папа для України»

Продуктові ваучери отримали 2000 осіб (тисячу сто сімдесят дев'ять сімей).

Надано допомогу:

 • в оплаті житла (оренда або комунальні послуги) 557 сім'ям (1343 осіб)
 • в закупівлю дров / вугілля 274 сім'ям (704 осіб)
 • в покупці конвекторів 67 сім'ям (126 осіб)

Адресну допомогу у вигляді медикаментів, обстежень та медичного обладнання індивідуального користування отримали 1341 особа. З них 466 осіб — люди з особливо важкими захворюваннями і 882 особи — люди із загостренням хронічних захворювань.

Виконали 16 адресних виїздів, відвідали 16 населених пунктів по Харківській області.

Волонтерський проект «Адресна допомога»

Різну адресну допомогу (одяг, взуття, засоби гігієни, продукти харчування, лікарські препарати, цукеркові набори) підтримку отримали більше 100 сімей.

У новорічній акції для одиноких людей похилого віку подарунки отримали 34 особи на загальну суму 23 300 грн.

Найчастіше люди звертаються за адресною допомогою у вигляді продуктів харчування, одягу і медикаментів.

Волонтерський проект «СХ_Мілосердя»

Волонтери надали допомогу Харківській обласній психіатричній лікарні № 1 і Харківській обласній клінічній психіатричній лікарні №3 (6-е жіноче і 14-е чоловіче відділення).

У 2018 році у відділення 3-ї психіатричної лікарні надавалася щотижнева допомога у вигляді закупівлі продуктів харчування на суму 1200—1400 грн, а також постільною білизною та одягом.

Продукти харчування купувалися частково на кошти БФ, а також на кошти благодійників та особисті кошти волонтерів.

Допомога 1-й обласній клінічній лікарні у 2018 році полягала у разової закупівлі хліба на суму 2354,40 грн, купівлі бойлера (2440 грн.), купівлі овочів на кошти благодійників та допомогу одягом у кількості 1 тонна, які були передані приватною особою, також були закуплені електроди для проведення ремонтних робіт опалювальної системи (2090 грн.) та передані матраци від хоспісу по вул. Коцарская в кількості 22 шт.

Проекти розвитку

DAP “Станція рівних можливостей” — Створення можливості для подолання важких життєвих обставин жінок за допомогою самозайнятості (1 липня по 30 листопада 2018 р.)

З отриманих заявок (232 заявки), відібрано 112 осіб для навчання. Сформовано 16 навчальних груп по 7 осіб за двома напрямами:

●       Адміністратор соціальних мереж, сайтів та інтернет-магазинів (8 груп)

●       Копірайтер. Контент-менеджер (8 груп)

112 осіб, учасниць проекту, пройшли по 9 тижнів професійного навчання (2 дні на тиждень по 6 академічних годин навчальних занять та 2 години індивідуальних консультацій) та тренінгів (1 раз на тиждень по 5 годин). Було проведено підсумкове тестування, за результатами якого було видано 86 посвідчень та 83 сертифікати про проходження курсів.

Організовано та обладнано ігровий простір (дитячу кімнату). Протягом навчання учасниць проекту дитячу кімнату на постійній основі відвідувало 104 дитини (60 хлопчиків і 44 дівчинки), віком від 10 місяців  до 14 років, серед них дітей з інвалідністю — 4. Було проведено заняття з Арт-терапії, майстер-класи, заняття та розвиваючі ігри.

У листопаді 2018 року проект був підтриманий компанією MOBIDEV (навчання проводилося на початку 2019 роки)

Сприяння прозорості у сфері охорони здоров'я Східної України” за підтримки National Endowment for Democracy (NED) з 1 жовтня 2018 року.

Залучено та підготовлено до роботи 9 волонтерів.

Було проанкетовано 167 респондентів з м. Харків та Харківської обл., з яких 10 справ стали кейсами та отримали супровід соціального консультанта.

Узагальнення отриманої інформації (станом на 31 грудня 2019 р.) показало, що із загальної кількості опитаних бенефіціарів, 83% підписали декларації з лікарями первинної ланки, а 17% такого кроку “назустріч реформі” ще не зробили. Стосовно обізнаності респондентів щодо Урядової програми “Доступні ліки” з’ясувалося, що 38% опитаних вперше почули про існування такої програми з вуст монітора чи соціального консультанта і лише 62% були обізнаними з даного питання. Невтішною є інформація щодо безпосереднього отримання “доступних ліків”, як показав моніторинг, лише 18% опитаних користуються послугою, інші 82% не користуються.

Консультування та супровід

Консультації з соціальних питань та соціальний супровід

Зафіксовано 372 звернення до соціального консультанта, з них 116 консультацій надано телефоном для бенефіціарів, яким було складно приїхати.

Було відпрацьовано 44 кейса. Це особливо складні випадки, коли необхідна не тільки консультація, але і соціальний супровід. Як правило, це відмова у виплатах пенсій та допомог, складні життєві ситуації, оформлення опікунства, важкі захворювання.

Було проведено моніторинг сімей, які проживають у Харкові і Харківській області, які потрапили до складних життєвих обставин. До цих сімей приїжджали додому, розбиралися в ситуації і заповнювали анкету на надання адресної допомоги, яку виділяло для цих людей Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Таких сімей було 52.

Особливо вразливим категоріям була видана гуманітарна допомога у загальній кількості 2135 одиниць (теплі куртки для дітей та куртки для дорослих). Також видавалися речі для дітей і дорослих, взуття, постільна білизна, подушки, ковдри, посуд, дитячі ліжечка і коляски, які були зібрані жителями м Харкова.

Актуальная помощь переселенцам из АРК и зоны боевых действий