ЛІКИ Є?

Офіційне звернення Волонтерської ініціативи «Станція Харків» до керівництва Харківської облдержадміністрації із проханням залучити медзаклади до системи «Є ЛІКИ». Пропонуємо всім громадським активістам підтримати нас, бо це стосується кожного.

Непрозорість та недостатність інформації уможливлюють списки ліків, які дають переляканим родичам, в той час, як ці ліки закуплені за гроші платників податків і є в наявності у лікарні. “Всі знають”, що медицина у нас безкоштовна, але при цьому дуже дорога для кишені кожної людини. Мільйони гривень держава скеровує на медичну сферу, але громадяни лікуються за власний кошт.

Епідемія COVID-19 екстремально продемонструвала всі недоліки системи публічного управління Харківської області. Зокрема, в ході підготовки до боротьби із епідемією з’ясувалося, що в регіоні відсутня система обліку інформації про наявність в закладах охорони здоров’я лікарських засобів та медичних виробів. Волонтери з благодійниками та керівники органів влади просто не знали, які засоби індивідуального захисту є у медзакладах. Все це надзвичайно ускладнювало підготовку області до протистояння епідемії.

В той же час, існує наказ Міністерства охорони здоров’я (від 2 червня 2016 р. №509), який зобов’язує заклади охорони здоров’я оприлюднювати цю інформацію на своїх офіційних web-сайтах. Окрім цього, існує спеціалізована інформаційна платформа «Є ЛІКИ», яка відображає інформацію про наявність в медустановах ліків та виробів, придбаних за бюджетні кошти. І МОЗ неодноразово рекомендував для оприлюднення інформації замість сайтів використовувати систему «Є ЛІКИ».

Волонтерська ініціатива «Станція Харків» неодноразово зверталася до керівництва Харківської обласної державної адміністрації з пропозицією залучити заклади охорони здоров’я до системи «Є ЛІКИ». Але наші пропозиції було проігноровано. Між тим, якщо б до нас дослухалися, то не було б такої плутанини із підготовкою лікарень до епідемії. Тому ми ще раз звертаємося до керівництва Харківської облдержадміністрації із проханням залучити медзаклади до системи «Є ЛІКИ» тепер вже публічно (а не тільки офіційним листом). Та закликаємо всіх громадських активістів підтримати нас, бо це стосується кожного.

Просимо громадські організації та ініціативні групи зголошуватися у будь-якій формі – публічними коментарями, до особистих повідомлень тощо.

Просимо всіх громадян, кому хоч раз давали списки в лікарнях і відправляли зробити закупи за цими списками “в нашій аптеці на першому поверсі”, зробити репост.
Бо дістало!

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків #СтанціяХарків_covid19 #BST