Загадка-квест: знайди «опорні» лікарні в Україні -2

Як ми зазначали раніше, 27 травня на сайті МОЗ пройшла інформація про розширення переліку лікарень, які борються з COVID-19, з 339 до 449 (https://moz.gov.ua/article/news/mi-rozshirjuemo-perelik-likaren-jaki-borjutsja-z-covid-19---maksim-stepanov). Проте, знайти підтвердження словам міністра у офіційних документах виявилося не такою вже простою справою.

15 січня 2020 р. розпорядженням Кабміну № 23-р (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/23-2020-р) було затверджено перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах. Цей перелік був сформований в рамках здійснення медичної реформи і жодного відношення до боротьби з COVID-19 він не мав. Хоча багато ЗМІ, волонтерів та громадських діячів (навіть ми) називають медичні заклади, які лікують пацієнтів з COVID-19, «опорними». І це суттєво заплутує справу.

«Справжній» перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів із COVID-19 оприлюднено на сайті МОЗ 29 березня цього року (https://www.kmu.gov.ua/news/viznacheno-perelik-likaren-dlya-gospitalizaciyi-paciyentiv-z-covid-19). В ньому — 240 закладів.

Разом з тим Кабмін сформував «дашборди» — спеціальний інформаційний сайт, який повинен візуалізувати інформацію про боротьбу із COVID-19. І на ньому відкрито можна побачити інформацію про 245 лікарень (https://covid19.gov.ua/analitichni-paneli-dashbordy). А міністр 27 травня сказав, що їх 339.

Де спочатку взялися додаткові 5 лікарень, де потім загубилися 94 заклади та де нарешті можна побачити 449 закладів (із розширеного списку) залишається невідомим. За два тижні, які минули після заяви міністра Степанова, Кабмін не вносив ніяких змін до власних актів про боротьбу із COVID-19.
Сподіваємося на роз’яснення щодо цієї ситуації від МОЗ.

#Станция_Здоровья#health_station#NED#Станція_Харків#СтанціяХарків_covid19#BST