Увага COVID-19! Спад епідемії під питанням

З 25 травня харків’яни зітхнули з полегшенням, суворі карантинні правила потроху скасовуються. Почала працювати дрібна торгівля, відкрилися перукарні і магазини, та нарешті запрацювало для пасажирів метро.

Згідно з даними офіційної статистики кількість хворих на COVID-19 за добу по Харківській області станом на 4 червня склала 34 особи. Нагадаємо, що в пік епідемії ця цифра становила максимально 49 осіб за добу. Це свідчить про так званий спад. Але чи варто пересічним громадянам повністю виключати ризики зараження коронавірусною інфекцією та подальше поширення хвороби? Наполягаємо, що ні!

До фінального прощання з вірусом COVID-19 ще багато часу. Нас очікують піки та падіння рівня захворюваності. Вірус буде циркулювати серед людей до тих пір, поки наша спільнота не набуде колективного імунітету. Ми повинні навчитися жити, враховуючи постійну загрозу зараження, але сприймати це не як фатальну подію, а як звичайну річ.

Саме тому треба продовжувати:

• Дотримуватися правил особистої гігієни та ретельно мити руки.
• Вдягати маску, зайшовши до супермаркету чи метро.
• Намагатися зберігати соціальну дистанцію.
• Звертатися за консультацією до лікаря при виникненні симптомів схожих на ГРВІ.

Таким чином ми, звичайно, не знищимо вірус, але зможемо значно знизити кількість людей, які хворіють одночасно, і дамо медичним працівникам можливість своєчасно та якісно надати допомогу тим, хто страждає на COVID-19.

Авторка: Оксана Токарева

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків #СтанціяХарків_covid19 #BST