Реабілітація за свій рахунок. Хворі на COVID-19 залишаються без лікарняного

Реалії сьогодення далекі від картинок, які малюють нам офіційні джерела Міністерства охорони здоров'я. Захворілі на COVID-19 не тільки мають лікуватися за власний кошт, купуючи ліки за чималі гроші. З'ясовується, що й після виписки зі стаціонару на лікарняний для реабілітації їм розраховувати не можна.

Завдяки дзвінкам на нашу гарячу лінію ми дізналися наступну інформацію.
Хворий на COVID-19 після двох тижнів перебування в лікарні з ускладненням на двосторонню пневмонію був виписаний. Увага! В лікарняному зазначалось, що він має стати до роботи наступного за випискою дня. В довідці ж з рекомендаціями для хворого поряд із ліками, які йому треба вживати, вказано, що пропонується залишатися вдома на самоізоляції 14 днів. Після звернення до районної поліклініки з'ясувалось, що лікарняний людині дати не можуть, бо її виписано як повністю здорову та здатну працювати.

Що ж робити в такій ситуації? Наступного за випискою дня хворому у буквальному сенсі цього слова «повзти» до роботи, бо сил ще немає? Наражати співробітників на небезпеку? Вчора був в палаті, і поряд стояли лікарі в захисних «скафандрах», а на завтра вийти на робоче місце? А навіщо ж тоді лікарі рекомендують у виписці самоізоляцію на 14 днів, якщо повністю здоровий? Виникає багато запитань.

Звісно, що людина обирає варіант залишитися вдома. Хворі оформлюють за свій рахунок або використовують тарифну відпустку, щоб хоч якось прийти до тями. Держава економить гроші. Але чи є це правильним — залишати постраждалого від COVID-19 знову без фінансової підтримки або змусити використати свою тарифну відпустку для того, щоб реабілітуватися після хвороби? Вважаємо, що ні.
Нам поки зателефонували лише декілька осіб, які зіткнулися з такою проблемою, але їх може бути набагато більше.

Авторка: Оксана Токарева

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків #СтанціяХарків_covid19 #BST