Квест пройдено. Список лікарень знайдено. Вйо!

Нам нарешті вдалося встановити список лікарень, виділених для госпіталізації хворих на коронавірус!Завдяки втручанню вищих сил [закреслено]інформації, що надійшла з Секретаріату Кабінету Міністрів, прояснилася ситуація з приводу списку «опорних» лікарень Харківської області. Інформація з Кабміну дозволяє прояснити ситуацію, хоч зрозуміти все вийшло далеко не відразу

Отже, історія списку лікарень, виділених для боротьби з COVID-19, наступна.

5 лютого цього року Уряд України прийняв Постанову №65, в якій містилися приписи щодо реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення в 2020 р. Зрозуміло, тоді про боротьбу із COVID ще гостро питання не стояло.

24 квітня 2020 р. до цієї Постанови внесли зміни, якими розширили Порядок реалізації Програми державних гарантій на 4 пункти. Якраз в цих пунктах нарешті передбачили боротьбу із COVID. І на виконання одного із цих доданих пунктів в Постанові з'явився Додаток №3, яким затверджувався «Список закладів охорони здоров'я, які надають медичні послуги пацієнтам з ГРЗ COVID-19» (які багато хто називає «опорними»).

Ну, а 27 травня (як і заявляв міністр охорони здоров'я Степанов), цей список розширили, в результаті чого в Харківській області кількість цих «опорних-неопорних» лікарень збільшилася до 24.

Можливо, ця нова інформація дозволить краще розуміти карколомні ситуації та процеси, які склалися в організації боротьби з епідемією в нашому регіоні. Але в будь-якому разі тепер нам було б дуже корисним все ж таки визначити, як скорочено (в побутовій розмові) називати «заклади охорони здоров’я, які надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19»

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків #СтанціяХарків_covid19 #BST