Квест 3, лікарні «опорні» — не зовсім «опорні»

Як ми зазначали раніше, згідно з постановою КМУ № 65 від 5 лютого (зі змінами від 24 квітня), перелік «опорних» (коректно «закладів охорони здоров'я, які надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2») лікарень Харківської області розширено з 17 до 24. При цьому офіційну статистику для дашбордів досі подають лише 17.

Все ще намагаємося розібратися, де ж поділися ще 7 лікарень або чому приховують інформацію.

Тож, згідно з офіційним сайтом НСЗУ (https://nszu.gov.ua/ukladeni-dogovori/dogovori-covid-19):

— 2 лікарні уклали договори на «мобільні бригади». Нам не зовсім зрозуміло, за якими критеріями саме ці дві лікарні (КНП «Міська клінічна лікарня №27» Харківської міської ради та КНП Харківської районної ради «Мереф'янська центральна районна лікарня», загальною кількістю у 2 мобільні бригади) потрапили до переліку «опорних», при тому що інші 55 закладів (36 закладів первинної медичної допомоги, 15 поліклінік та 4 лікарні, загальною кількістю у 98 мобільних бригад) до цього списку не потрапили.

— 2 лікарні укладали договори на «стаціонарну допомогу», але тільки на квітень. Нам не дуже зрозумілі нарахування НСЗУ (згідно офіційного сайту КНП «Міська багатопрофільна лікарня №18» Харківської міської ради та КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня №25» Харківської міської ради отримала кошти за квітень у сумі 326 319 грн. кожна, при тому, що даних про пацієнтів з COVID-19 в офіційних дашбордах не було), чи взагалі залежать виплати від завантаженості лікарні.

— 3 лікарні договори не укладали зовсім. Нам абсолютно не зрозуміло, чи можуть лікарні (КНП «Міська клінічна лікарня №30» Харківської міської ради, КНП Ізюмської міської ради «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» та КНП Харківської обласної ради «Обласна психіатрична лікарня №1»), що не підписали договори COVID з НСЗУ, приймати таких пацієнтів.

Але тепер нам стало зрозуміло, що ці додані 7 лікарень, не дуже то й опорні. Вдягайте маски у людних місцях і мийте руки, бережіть себе!

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків #СтанціяХарків_covid19 #BST