Відзив слухачки курсів зі спеціальності «Копірайтинг, контент-менеджмент»

Наші курси рамках проекту «Станція рівних можливостей» — навчання жінок інтернет-професіям тривають. Наразі почався п’ятий тиждень навчання.

Було непросто організувати повноцінний курс в онлайн форматі за кілька тижнів. Але, схоже, нам це вдалося. Пропонуємо вашій увазі відзив слухачки курсів зі спеціальності «Копірайтинг, контент-менеджмент».

Авторка: Галина Скибчик

«Онлайн заняття: переваги і недоліки для мене.

У 1969 році указом ЇЇ Величності королеви Великої Британії засновано Відкритий університет. Його мета — надання можливості отримати освіту людям, які хочуть вчитися у зручному для них місці і в зручний час. І дотепер не вщухають дискусії щодо переваг і недоліків дистанційного навчання.

Уже майже місяць і ми навчаємось віртуально. Змінити формат викладання навчальні заклади України примусило введення карантину. За цей час і я «приміряла на себе» навчання «на відстані».

Чесно кажучи, спочатку це був сумбур і безлад в усьому: практичні не зроблено, дитина вчасно не нагодована, а слова чоловіка «ти ж цілий день удома» викликали роздратування. Було навіть бажання все кинути (Алла Фещенко як у воду дивилася). Але поступово усі мої «сімейники» (так мій чотирирічний син називає усіх членів сім'ї з котом Філімоном включно) звикли.

Перевагами онлайн навчання для мене є:
1. Економія часу на дорогу. А це три години (з Пісочина до Харкова і назад) у день корисного часу (виконати практичні завдання, погуляти з малюком, зробити домашні справи).
2. Слухаючи лекцію, можна допомогати синові під час занять у Zoom.
3. Ризик захворіти для дитини дорівнює нулю, адже ми не їздимо у транспорті, не спілкуємось з іншими дітьми й дорослими.
4. Якщо пропустила частину вебінара (немає світла/інтернету), то можна подивитися відеозапис.
5. Навчатися можливо в будь-якому зручному місці: удома на кухні або на улюбленому дивані, на свіжому повітрі у дворі чи на дачі.
6. Простота освоєння інформації. Поєднання різних способів подачі матеріалу (слайди, відео) є великою перевагою — можна вибрати найбільш зручний для себе. Крім того, якщо щось не зрозуміло з першого разу, то можна переглянути повторно. І стільки разів, скільки потрібно для того, щоб зрозуміти.
7. Доступність навчальних матеріалів в електронному вигляді.
8. Мобільність. Щоб отримати консультацію або здати виконану роботу достатньо лише Facebook чи Google диска.
9. Паралельно дистанційно можна навчатися на декількох курсах.
10. Одночасно і я, і дитина можемо вчитись.

Але є й недоліки:
1. Потрібний сучасний ноутбук або комп'ютер. Пробувала на нетбукові, планшеті, телефоні – обмежені можливості. Дуже незручно.
2. Погана якість зв'язку або відсутність інтернету.
3. Необхідна сильна мотивація. Навіть коли є сила волі, відповідальность і організованість, іноді закрадається бажання залишити все «на потім».
4. Нестача практичних вмінь та навичок. Наприклад, неможливо якісно виконати практичне завдання, не маючи зразків текстів з копірайтингу чи відео про роботу у графічних редакторах.
5. Відсутність відеозаписів занять у вільному доступі.
6. Завдання під час перерви для мене схожі на спортивні змагання: головне не перемога, а участь. За короткий проміжок потрібно нагодувати обідом дитину, відпочити і написати текст.

Отже, вчитись дистанційно нелегко. Але таке навчання анітрохи не поступається очному. Мені набагато зручніше опанувати нові знання не виходячи з дому і не порушуючи режиму дня дитини, ніж витратити пів дня на дорогу. Хоча й не вистачає «живого» спілкування.

А організаторам віртуального навчання велика подяка як за хорошу організацію самого процесу (нагадування про початок, зв'язок під час вебінарів), так і за можливість змінити себе й своє життя».

Проект реалізується за підтримки GIZ
#GIZ #СХ_GIZ #Станція_рівних_можливостей
#Станция_равных_возможностей #Станция_Харьков