Річний звіт «Станції Харків» за 2019 рік

Результати роботи
Волонтерської ініціативи
«Станція Харків»
(громадська організація та благодійний фонд) за 2019 рік

Основна інформація

Кількість отриманих та витрачених коштів:
всього отримано 2 417 948,87 грн., в т.ч.: 

 • проектна діяльність 1 744 832,73 грн.
 • благодійні внески приватних осіб 497 280,11 грн.
 • членські та цільові внески 13 886,03 грн.
 • надходження благодійної допомоги у натуральному вигляді 161 950,00 грн.

всього витрачено 2 418 033,31 грн., в т.ч.: 

▪ благодійна допомога 699 649,90 грн., в т.ч:

 • адресна допомога (продукти харчування, медикаменти та лікування, оплата житла) 404 588,23 грн.
 • допомога психіатричним лікарням (продукти харчування, обладнання) 7 179,28 грн.
 • благодійні акції, дитячі свята 40 723,10 грн.
 • передано в інші організації (благодійна допомога іншим благодійним організаціям та дитячим закладам) 247 159,29 грн.

▪ статутна діяльність та програмні витрати в рамках бюджетів проектів 1 144 907,29 грн.

▪ адміністративні витрати (у тому числі податки) 573 476,12 грн. 

 

Основні донори:

 • National Endowment for Democracy (NED) — США
 • Компанія MobiDev — Україна, Харків
 • Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) — Німеччина
 • International Alert — Великобританія

Благодійні внески приватних осіб

Членські / цільові внески членів організації

БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА

Волонтерський проект «Адресна допомога»:

В рамках можливостей БО “БФ “Станція ”Харків” волонтерського проекту “Адресна допомога”:

 •  були закуплені ліки для бенефіціара, який страждає на Гепатит С, шляхом використання фандрайзингу на сумму 8 983 грн. 
 • придбано дитяче харчування “Малютка 1” для тримісячної дитини, яка проживає разом з матір’ю в м. Харків шляхом використання фандрайзингу на сумму 1 624 грн.
 • закуплено ліки для жінки, яка страждає на Гепатит С третього генотипу на сумму 17 580,00 грн. 
 • закуплено ліки для проведення першого курсу лікування для дівчинки 6-ти років, яка потрапила у відділення гематології з діагнозом “тромбоцитопенічна пурпура” на сумму 59 300,00 грн. 
 • закуплено ліки для онкохворої 13-тирічної дівчинки на сумму 5 700,00 грн., скориставшись благодійною допомогою від небайдужого харків’янина Станіслава
 • в період з липня по вересень 2019 року було надано благодійну допомогу у вигляді ліків, закупівлі дитячого харчування, оплати обстежень та компенсації витрат на операцію 8 особам. Всі вісім бенефіціарів — діти з тяжкими захворюваннями. Загальна сума допомоги складає 54 386,62 грн.
 • з жовтня по грудень 2019 підтримано 11 бенефіціарів на суму 23 174,00 грн., а саме:
 • родина ВПО, яка знаходиться у скрутному матеріальному становищі. Родина складається з трьох осіб, дві особи мають інвалідність. Усі члени родини мають хронічні захворювання. Родина отримала допомогу на суму 4 671,20 грн.;
 • три одинокі літні жінки ВПО, які знаходиться у скрутному матеріальному становищі і мають  хронічні захворювання. Загальна сума допомоги складає  2 041,00 грн.;
 • допомогу у вигляді ліків отримала родина для дитини 2018 року народження, який має захворювання  Гострий лимфобластний лейкоз  на суму 2 158,00 грн. І родина дитини 2009 року народження, який має захворювання Гострий лимфобластний лейкоз  отримала допомогу на суму 5 256,60 грн. Всього дві родини отримали допомогу на суму 7 414,60 грн.;
 • допомогу отримала родина дитини з інвалідністю. Для дитини були придбані окуляри в кількості 2 шт. на суму 2 807,20 грн.;
 • допомогу у вигляді оплати за проживання у Соціальному готелі  отримали дві родини, які опинилися в скрутному матеріальному становищі і мають дітей з інвалідністю. Всього на суму 6 240,00 грн. 

В грудні в рамках щорічної акції “Чужих людей не буває” ми закупили, запакували та роздали (розвезли) 50 Новорічних подарункових наборів для самотніх літніх людей на загальну суму 38 420,20 грн.

Найчастіше люди звертаються за адресною допомогою у вигляді продуктів харчування, одягу і медикаментів.

Всього адресну допомогу отримав 241 бенефіціар.

Волонтерський проект «СХ_Милосердя»

Волонтерська група Станції Харків з допомоги пацієнтам психіатричних клінік у листопаді 2019 року була номінована на премію від Євромайдан SOS.

Волонтери надали допомогу Харківській обласній клінічній психіатричній лікарні №3 (6-е жіноче і 14-е чоловіче відділення). Орієнтовна кількість пацієнтів — 120 осіб.

У 2019 році у відділення 3-ї психіатричної лікарні надавалася щотижнева допомога у вигляді закупівлі продуктів харчування на суму 1300—1400 грн, а також консервацією, постільною білизною, одягом та засобами особистої гігієни. В зимовий період були зв’язані та передані для пацієнтів теплі вовняні шкарпетки.

Продукти харчування купувалися частково на кошти БФ (7 179, 28 грн), а також на кошти благодійників та особисті кошти волонтерів.

До участі у проекті було залучено міні-пекарню “Багетниця”, два рази на тиждень співробітники пекарні передають пацієнтам відділень хлібобулочну продукцію.

Було реалізовано проект щотижневих занять арт-терапією в обох відділеннях із залученням на кожне заняття 3-6 пацієнтів. 

У прогулянковому дворі 6-го відділення були висаджені квіти і декоративні кущі, які куплені як на особисті гроші волонтерів, так і передавалися у подарунок від благодійників.

Один із благодійників купив та передав у 6-е жіноче відділення холодильник для зберігання медичних препаратів.

На прохання співробітників 6-го жіночого відділення була передана пральна машинка б/у.

Волонтерський проект “СХ_Волонтери”

У грудні 2019 року на Станції Харків за ініціативи Michael Simbirsky (Nova Ukraine, USA) започатковано новий проект. Метою проекту є підтримка волонтерів, коли вони самі опинилися у складних життєвих обставинах. На першому етапі на рахунок Благодійного фонду нашими партнерами переведено 3 000 дол. Гроші витрачено у повному обсязі на допомогу у лікуванні співзасновниці БФ «Харків з тобою» Наталії Яковлевої.

Благодійна допомога дитячим закладам

Надано благодійну допомогу у вигляді комп’ютерної техніки, телевізорів та домашніх кінотеатрів, проекторів, меблів, обладнання ігрових дитячих зон, обігрівачів двум загальноосвітнім  школам  Харківської області та Дитячому будинку сімейного типу на загальну суму 236 733,25 грн.

ПРОЕКТИ РОЗВИТКУ

“Станція рівних можливостей” — створення можливостей для подолання складних життєвих обставин жінок шляхом навчання заробітку в Інтернеті, отримання нових навичок та професій, переважно у сфері ІТ та самозайнятості за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)

Проект спрямовано на допомогу одній  з найбільш вразливих категорій населення  -  жінкам у складних життєвих умовах (СЖО), що потребують підтримки і мотивації, щоб мати можливість розвиватися особисто і професійно, а також мати можливість самостійно заробляти на життя. Проблема полягає у відсутності можливостей для самозабезпечення жінок з маленькими дітьми (дошкільного віку) або дітьми з інвалідністю, що тягне за собою їх потрапляння до СЖО. Жінки більш обмежені з точки зору часу і мобільності, особливо це стосується матерів дітей з інвалідністю, які потребують постійної спеціальної турботи та підтримки.

За результатами третього загальноукраїнського конкурсу кращих проектів у сфері освіти для дорослих 2019 року проект «Станція рівних можливостей» отримав перше місце в номінації "Кращий освітній проект, спрямований на сприяння працевлаштуванню або розвиток соціального підприємництва"

HumanHub – Профорієнтаційна програма для молоді: Створення можливостей для розвитку молоді як особистостей і конкурентоспроможних професіоналів” за підтримки MobiDev 

Мета: Оволодіння молоддю інструментами успішного вибору майбутньої професії, створення своєї конкурентоспроможності в сучасному суспільстві.

Взяли участь 50 осіб — молодь 13-18 років з сімей вразливих категорій громадян.

4 липня (18 успішних учасників) та 3 грудня (16 успішних учасників) 2019 року відбулися випуски проекту “HumanHub”.  15 підлітків отримали стипендію на сплату обраних навчальних курсів.

21 червня та 23 листопада 2019 року відбувся HumanFest — фестиваль успіху для підлітків — на якому успішні представники різних професій презентували юним учасникам свої історії успіху, злетів та падінь, розкривали секрети та ділилися досвідом вибору професії. В заходах взяло участь більше 100 підлітків (13-18 років), виступили 10 спікерів, проведено 6 воркшопів.

“Сприяння прозорості у сфері охорони здоров'я Східної України” за підтримки National Endowment for Democracy (NED)

В ході реалізації проекту здійснювалася оцінка дотримання медичними закладами прав пацієнтів на інформацію про первинну медичну допомогу. Для здійснення цієї оцінки була підготовлена група волонтерів з числа студентів Харківського осередку «Української академії лідерства» (14 волонтерів). Результати оцінювання були повідомлені керівництву Департамента охорони здоров’я Харківської міської ради.

Також в ході реалізації проекта здійснювалася організаційно-правова підтримка пацієнтів. Команда проекту надавала консультації щодо участі в урядовій програмі «Доступні ліки», відслідковувала законність діяльності медичних та аптечних закладів, надавала супровід особливо важким випадкам.

Крім цього, в ході реалізації проекту здійснювалося просвітництво широких верств населення щодо медичної реформи. Для цього було видано 5 тис. інформаційних буклетів, які були розповсюджені серед громадських організацій, а також в медичних закладах міста та регіона. Впродовж року було проведено 2 комунікативні заходи (для лікарів та громадських активістів), в яких взяло участь сумарно більше 50 представників медичних закладів та пацієнтських організацій. Постійно відбувалося інтенсивне інформування про хід реалізації проекту – окрім регулярних публікацій у місцевих ЗМІ, практично щотижнево про новини проекту повідомляли в мережі Facebook.

Показником успішності реалізації цього проекту є факт продовження його фінансування з боку грантодавця.

Постійно діючий волонтерський проект “Родинний центр” 

В січні та лютому 2019 року було проведено 3 заняття з каністерапії з собакою каністерапевтом Вікі та керівником Проекту — за сумісництвом — кінологом Аллою Фещенко. А також з 28 лютого було відкрито реєстрацію на  терапевтичні сеанси з собакою в рамках Сімейного центру Станції Харків.

На початку серпня в приміщенні Станції Харків відбувся міні-тренінг «Державний устрій в Україні для свідомих громадян», на якому, в доступній формі, роз’яснено основи державного устрою країни та місцевого самоврядування для активістів, волонтерів та громадських діячів Харкова та області, які займаються конкретними справами і не мають стосунку (не афілійовані) до органів влади.

В січні-лютому 2019 та в травні-червні 2019 року було реалізовано 2 частини проекту “Солодкий привіт з Німеччини”, за підтримки друзів з Німеччини Onlineperiodikum «Kultur und Alltag» e.V. Rewe Sascha Georg oHG Flüchtlingshilfe Mittelhessen e. V. 

Було організовано зустріч 2-х груп дітей з окупованого Луганська на Південному вокзалі м. Харків під час їхньої мандрівки до таборів, що розташовані на Заході України. Було закуплено продукти харчування на суму 959,90 грн (дев’ятсот п’ятдесят дев’ять гривень дев’яносто копійок) для першої групи дітей та на 1343,00 грн (одна тисяча триста сорок три гривні) для другої групи дітей.

Тривала робота (з 29 листопада 2019 року на 3 місяці проект підтриманого ‘International Alert’ (Великобританія)) — щотижднево відбувалися групові тренінги та сеанси арт-терапії для дітей та мам з вразливих родин. Так, за четвертий квартал 2019 року в Майстерках взяли участь 44 особи, в арт-терапії – 60 осіб, в каніс-терапії – 21 особа. Крім того, були проведені тренінги: «Пошук Внутрішніх Ресурсів. Життєвий баланс» (9 осіб), «Тайм-менеджмент» (13 осіб), «Спільна Мова з дитиною» (11 осіб), «Можливості для особливих дітей в нашому місті» (14 осіб), «Карта Планів та Бажань» (11 осіб), «Ази комп’ютерної грамотності» (8 осіб), «Мотивація дітей» (осіб 10), «Новая Я. Зачіски та макіяж» (7 осіб). Проведено тематичне свято «Новий рік», в якому взяли участь та отримали подарунки 38 дітей.

КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА СУПРОВІД

Консультації з соціальних питань та соціальний супровід 

Збір, сортування та видача речей багатодітним родинам — 21 родина (я яких 17 – ВПО) за зверненнями територіальних центрів, супровід трьох родин для поселення до соціального хостелу  у Харкові та гуртожитки в Дергачах.

Постійно протягом року здійснювався соціальний супровід людей (більше 20 кейсів), які опинилися у складних життєвих обставинах — проблеми зі здоров’ям, соціальні виплати, усиновлення, оформлення інвалідності, госпіталізація, лікування, харчування під час перебування в стаціонарах тощо.

ГОСТІ, ЗМІ та СТАЖУВАННЯ

Приймали гостей та проводили презентації ініціативи “Станція Харків” для представників ЗМІ, наукових установ, міжнародних організацій, дипломатів.

Маємо 41 факт оприлюднення матеріалів про роботу Станції Харків та згадування у ЗМІ.

Організовано та реалізовано стажування чотирьох осіб (студентів-іноземців) на базі Станції Харків, троє — з Чехії, один — з Франції.