Моніторинг сайтів закладів охорони здоров’я міста Харків, які надають первинну медичну допомогу (ПМД)

Волонтери — студенти Харківського осередку Української академії лідерства — та експерти ГО «Станція Харків» в рамках проекту «Підтримка прозорості сфери охорони здоров’я на Сході України» здійснили моніторинг сайтів закладів охорони здоров’я міста Харків, які надають первинну медичну допомогу (ПМД), та оцінили рівень дотримання прав пацієнтів на інформацію.

Оцінювання проводилося за двома напрямками: вимоги згідно із законодавством – обов’язкові, та вимоги, важливі (з нашої точки зору) для пацієнтів — додаткові.

З гарних новин – сайти є у всіх 34-х закладах Харкова.
Стосовно обов’язкових вимог: повністю на всіх інтернет-ресурсах представлено інформацію про повне найменування медичного закладу, ПІБ та кваліфікацію лікарів (при тому, що лікарська спеціальність та стаж роботи медиків відсутня тільки у одного закладу, про освіту лікарів чомусь писати не хочуть 14 медзакладів).

Майже всі заклади звітують про наявні залишки лікарських засобів та мають контакти (окрім електронної форми) запису на прийом.

При цьому, тільки 6 закладів розмістили інформацію про режим роботи, 10 розповідають про перелік медичних послуг ПМД, 14 повідомляють про тимчасову відсутність лікаря.

Наявність (оприлюднення) ліцензії на медичну практику не вважають важливим 5 закладів; номер, дату та строк дії договору з НСЗУ (Національна служба здоров’я) чомусь приховують 10 медзакладів.

З необов’язкових:
— Усі сайти не містять комерційної реклами.
— Дружній та дуже дружній інтерфейс у половини закладів Харкова.
— 2 заклади зареєстровані в програмі «Єліки»

Цікаве:
• сайти трьох медзакладів відрізняються, в основі інших, судячи з усього, єдиний шаблон. При бажанні (перевірено) він може бути досить зручний та функціональний. Але, на жаль, половина закладів так не вважає
• один заклад радує нас картою аптек «Доступні ліки»
• у Харкові тільки один заклад розмістив інформацію (у вигляді об’яви), що послуги (перелік послуг) в рамках договору ПМД надаються безкоштовно.
#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків