Мониторинг медичних закладів

Наші співробітники та волонтери проводили плановий моніторинг сайтів лікарських закладів м. Харків. А саме нас цікавило виконання Наказу МОЗ від 02.06.2016 № 509, який регулює оприлюднення інформації структурними підрозділами ОДА та КМДА, закладами охорони здоров'я (ЗОЗ), що належать до сфери управління МОЗ і які є одержувачами лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти.
І враховуючи карантин та наше переконання, що захистити потрібно в першу чергу медперсонал, що знаходиться у безпосередньому контакті з потенційними хворими, ми звернули увагу на наявність в ЗОЗ засобів захисту (масок, респіраторів тощо).

Отже, короткі результати нашого моніторингу станом на 12:00 23 березня 2020 року

Моніторинг проведено в 74 лікувальних закладах Харкова.

  • На сайтах відсутня інформація про залишки в 14 закладах.
  • На сайтах оприлюднена інформація за 2018 чи 2019 роки в 7 закладах.
  • На сайтах в переліку залишків відсутні захисні маски в 45 закладах.
  • На сайтах в переліку відсутні медичні захисні перчатки в 20 закладах.

Тож маємо невтішну картину і розуміння того, що або лікувальні заклади оприлюднюють не всю інформацію про наявність лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти, або ці медичні вироби дійсно відсутні і тоді наші медпрацівники в великій небезпеці.

Ви можете самостійно промоніторити лікувальний заклад, який вас цікавить.

Знаходите в інтернеті сайт закладу, шукаєте розділ “Оприлюднення інформації” або “Залишки лікарських засобів” або “Публічна інформація”, переходите в розділ, там буде посилання або файл для скачування, відкриваєте і все бачити, або ні (в разі відсутності інформації чи сайту взагалі).

Дотримуйтесь правил карантину, зберігайте спокій та мийте руки, друзі.

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків