«Станція Харків» відвідує заклади охорони здоров'я

В кінці осені «Станція Харків» відновила свою оціночну діяльність. В рамках проекта «Підтримка прозорості сфери охорони здоров’я на Сході України» (який фінансово підтримується NationalEndowmentforDemocracy) ми знову почали відвідувати заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу (ПМД). Експерти «Станції Харків» здійснюють громадську оцінку ступеня виконання вимог законодавства про інформування пацієнтів про надання ПМД. І цього разу ми вирішили поширити свою оціночну діяльність на всю Харківську область.

Почали ми з південно-східного напрямку – вздовж Ростовської траси в бік Чугуєва компактно зосередилися чотири медичних заклади, в яких надають первинну медичну допомогу.

Кожен медзаклад зустрів експертів «Станції Харків» своєю власною специфікою та особливостями – в кожному була своя «родзинка».

Так, наприклад, Малинівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини виявилася настільки новою, що її навіть не нанесено на Google-карту. Програма показує чисте полі на місці амбулаторії! Зате за вказаною Google-mapsадресою можна знайти пам’ятник легендарному Попандопуло.

Центр первинної медико-санітарної допомоги Харківського району №4 (розташований у сел. Рогань) приємно здивував фактом проведення ремонту. Щоправда, винесені з кабінетів меблі та обладнання перешкоджало доступу до інформаційного стенду.

Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги порадував приязним ставленням до відвідувачів та підвищеною готовністю керівництва до співробітництва та усного інформування про всіх своїх лікарів (включно до графіка роботи). Щоправда, знайти Центр ПМСД, який займає частину поверха Центральної районної лікарні, вдалося не відразу.

Але найбільше експертів «Станції Харків» вразив Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Тут функціонує електронний термінал, в якому міститься вся необхідна інформація про ПМД. Поки що ми не зустрічали нічого подібного (навіть у медзакладах Харкова). Тільки треба не посоромитися попросити увімкнути цей термінал.

В цілому, перший «рейд» кампанії громадської оцінки закладів з надання ПМД не став «першим млинцем». Експертам «Станції Харків» вдалося перевірити коректність та обґрунтованість методики оцінювання (в результаті цього оціночна анкета була вдосконалена). В той же час, учасники цих поїздок отримали незабутні враження. Найближчим часом візити експертів до закладів охорони здоров’я області будуть продовжені.

 

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків