Оціночні поїздки до медичних закладів тривають

Продовження оціночних візитів до медичних закладів Харківщини, які надають первинну медичну допомогу (ПМД) (в рамках проекту «Підтримка прозорості сфери охорони здоров’я на Сході України» (за підтримки National Endowment for Democracy)).

Центр ПМСД Дергачівської районної ради можна вважати найбільш приязним. Інформаційний стенд тут знаходиться в безпосередній близькості від входу. А вся інформація, якій не знайшлося місця на стенді, люб’язно доводиться до відома пацієнтів працівниками реєстратури (експерта «Станції Харків», який здійснював оцінювання методом «таємного клієнта», навіть повели знайомитися із лікарями!).

Центр ПМСД Золочівської селищної ради вражає своєю активністю у інформуванні пацієнтів. Тут оприлюднюється два ідентичних переліки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти – другий список розміщено у адміністративному приміщенні Центру (мабуть, щоб лікарі про це не забували). Крім цього, тут вивішуються навіть списки наявних у аптеці ліків, які можна безкоштовно отримати за урядовою програмою «Доступні ліки».

Центр ПМСД Харківського р-ну №5 (розташований в с. Липці) теж має чим здивувати, хоча й не завжди виключно у позитивний бік. Так, наприклад, це був перший медичний заклад, який оприлюднив інформацію про наявну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (хоча, при більш уважному вивченні з’ясувалося, що це Акредитаційний сертифікат, який був прострочений ще навесні).

Не повністю однозначним є й інформування пацієнтів у ЦПМСД Вовчанського району. Заклад важко знайти необізнаній людині – на відміну від інших місць будь-яка зовнішня навігація тут відсутня. Проте, цей недолік старанно компенсується всередині приміщень центру – на кожному кабінеті лікаря розміщено інформацію про лікарів, з якими можна укласти Декларацію про надання ПМД.

У цілому, оціночні поїздки експертів «Станції Харків» вже дозволили виявити деякі тенденції у інформуванні пацієнтів про ПМД. Отримані узагальнення дозволяють почати виявляти певні закономірності у медичних закладах Харківської області. Вже можна вести мову про певні «кращі практики» в організації надання ПМД на Харківщині. І ця робота буде продовжена найближчим часом!

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків