Гепатит С – запитання без відповідей

Гепатит для великої кількості людей — як вирок. І якщо хворих на гепатит А миттєво госпіталізують, щоб запобігти поширенню хвороби на оточуючих, то при виявленні у людини вірусного гепатиту С, хворий залишається наодинці з вірусом.

Так, є черга на безкоштовне лікування, але чекати безкоштовних ліків можна декілька років. І весь цей час людина живе на препаратах, які не лікують, а тільки підтримують організм у необхідних життєвих формах.

І це проблема, вона існує, але про неї не говорять. Ну живе собі хвора людина, шукає можливість вилікуватися, але ж вона нікого не інфікує, ну якось все вирішиться.

Скільки у нас таких хворих? Чому стільки років вони існували в режимі «врятуй себе сам» ? А якщо у них немає можливості лікуватися?

Майже одночасно до нас звернулися три сім’ї з проханням про допомогу, і ми, шукаючи вихід , почали вивчати це питання.
Що ж виходить? Якщо ви вирішили лікуватись за власні кошти, треба бути готовими до того, що офіційно вам ліки ніхто не випише – все на папірцях, або дають контакт, де придбати.

Такий папірець отримала жінка, у сина якої було виявлено гепатит С майже три роки потому. Три роки марного очікування безкоштовного лікування. І ось лікар порадив придбати самостійно препарати, які можуть вилікувати. Де їх придбати? Якого виробника? Чи дійсно допоможуть?

Щоб допомогти жінці, ми вивчили це питання, спілкувались із фармацевтами та людьми, що вже пройшли курс лікування. Ця інформація нам стала в нагоді. Буквально через короткий час знову звернення на гарячу лінію про допомогу.

Молода сім’я, що тимчасово переїхала до Харківської області, зіткнулась із проблемою в лікуванні гепатиту С. Схема все та ж. Безкоштовне лікування чекати дуже довго, як альтернативу, лікарі запропонували курс, який коштує 27 тис. грн. Вже володіючи інформацією, ми порадили де і як можна придбати необхідні ліки вдвічі дешевше.

А ось в третьому випадку ми вирішили, що не можемо залишитися осторонь. Молода жінка з немовлям на руках опікується ще своїми братами і сестрами. Одному із братів потрібна термінова операція. В процесі підготовки до неї у хлопця і було виявлено гепатит С. Тепер можливість операції повністю залежить від того, зможе хлопець пройти курс лікування від гепатиту С чи ні.

Завдяки небайдужим людям ми допомогли придбати ліки на повний курс. Будемо сподіватись, що з хлопчиком все буде добре.

Це тільки три історії… А скільки ще людей потребує поради, допомоги? Якесь дивне відчуття — ось начебто ліки є, але рецепти не дають, інформацію треба шукати самостійно всіми способами. Виникає питання — якщо зараз є можливість вилікувати багато людей, чому про це практично нічого невідомо? Чи комусь потрібні черги довжиною в декілька років?

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків