Як отримати інформацію про наявність безкоштовних ліків у медичних закладах

Коли ми або наші близькі потрапляємо до лікарні, перед нами постає питання придбання ліків та витратних матеріалів. В більшості випадків ми отримуємо папірці з призначеннями лікарів та купуємо все за власний кошт. Бо в нашому суспільстві існує стереотип, що лікарні зовсім не фінансуються та не забезпечуються нічим необхідним. Але чи так це насправді?

Отже, існує Наказ МОЗ України від 26.04.2017 р. № 459, де йдеться про затвердження порядку розміщення на інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я інформації щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

Оприлюдненню підлягає інформація щодо наявності:

1) лікарських засобів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги, із зазначенням:

  • торгівельної назви;
  • назви діючої речовини;
  • форми випуску та дозування;
  • джерела отримання (кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги);
  • наявної кількості (актуальний стан раз на тиждень) у закладі охорони здоров’я;
  • терміну придатності;

2) витратних матеріалів та медичних виробів, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги, із зазначенням:

  • найменування;
  • джерела отримання (кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги);
  • наявної кількості (актуальний стан раз на тиждень) у закладі охорони здоров’я;
  • терміну придатності.

Інформаційний стенд розміщується всередині біля виходу із закладу охорони здоров’я у місцях вільного доступу для пацієнтів та відвідувачів (у тому числі людей з інвалідністю) та в кожному відділенні, де перебувають на лікуванні стаціонарні хворі.

2018_12_11

Інформаційний стенд не може містити рекламні матеріали будь-якого формату.

Разом з тим, відповідно до Наказу МОЗ України від 2 червня 2016 року № 509,  з метою забезпечення відкритості і публічності системи державного забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами, медичні установи (їх керівники) мають забезпечити розміщення на персональних офіційних web-сайтах інформації щодо потреби, стану забезпечення, наявних залишків лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

Отже, пацієнт має щонайменше два джерела інформації про наявність ліків та медичних матеріалів в лікарні. Це інформаційний стенд та офіційний web-сайт лікарні.

Шановні друзі, сподіваємось ця інформація була корисною. В разі виникнення у вас проблем із доступом до описаної інформації, радимо звертатися на нашу гарячу лінію 0800 408 400.

#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків

На фото: Стенд Сумської міської стоматологічної поліклініки (з сайту tribuna.sumy.ua)