Гепатит С — не вирок!

Проект «Сприяння прозорості у сфері охорони здоров'я Східної України» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) триває. За два місяці роботи можна сказати, що питань по медичній реформі у людей дуже багато. І наше завдання розібратися самим і зробити отриману інформацію доступною всім.

Тішить те, що про нашу роботу стає відомо не тільки людям з числа ВПЛ. До нас почали звертатися за допомогою і жителі міста Харкова.

Ось зовсім недавно зателефонувала пенсіонерка, яка мешкає в Харкові. У її сина виявили гепатит С. Звернувшись до лікарні, стало зрозуміло, що потрапити на лікування за програмою практично не можливо. Скоріше так – на чергу поставлять, але термінів ніхто не називає, мовляв, хворих багато, а фінансування пільгового лікування дуже обмежене. Запропонували шукати і купувати ліки самим. Ми почали пошук.

Насамперед, переглянули всю інформацію з даного захворювання. Знайшли публікацію в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун на її сторінці в ФБ від 25 квітня 2018 року, в якій повідомлялося про те, що для лікування гепатиту С з США надійде препарат Совалді, який можна буде придбати в аптеках, і курс лікування яким повністю виліковує гепатит даного виду, та й ціна курсу (3 місяці) не фантастична.

Почали шукати ліки в аптеках України – безрезультатно. Знайшли ліки в Росії, але їх ціна за курс там 9000 у.о, в той час, як в Україні курс лікування анонсувався за ціною всього лише 750 у.о. Різниця, звичайно, колосальна.

Не знайшовши необхідного препарату в наших аптеках, вирішили звернутися безпосередньо до Уляни Супрун за роз'ясненням, де в Україні можна купити анонсовані нею в квітні 2018 р препарати.

Чесно кажучи, надії на відповідь майже не було, але відповідь прийшла.

У ній йдеться про те, що з липня 2018 року в аптеках України можна придбати інші ліки, не менш ефективні, що надходять нам з Єгипту. Ось посилання на ці ліки, гадаємо, що воно дуже корисне для тих, кому потрібно пройти курс лікування гепатиту С.

http://moz.gov.ua/article/news/gepatit-s---bilshe-ne-virok-v-ukraini-vilikujut-usju-chergu-pacientiv

Перевірили – в аптеках препарат є, а, отже, є і шанс на одужання. Висновок такий – ніколи не можна впадати у відчай, на сьогоднішній день є механізми, як допомогти собі та близьким, якщо вам самостійно не вдається, звертайтеся, ми підкажемо як.

#Станция_Здоровья #health_station #NED#Станція_Харків