«Доступні ліки»: результати перших мониторінгів

За кілька років роботи медичної програми БО «БФ «Станція «Харків» ми часто працювали з людьми з хронічними та тяжкими захворюваннями, деякі наші бенефіціари і сьогодні постійно знаходяться в контакті та періодично звертаються.

Наши монітори провели попереднє вибіркове опитування, яке складалося лише з кількох питань:

  1. Підписали декларацію з лікарем чи ні?
  2. Були складнощі з підписанням декларацій? Якщо так, то які?
  3. Чи знаєте про програму Доступні ліки?

І якщо з першим та другим питанням все добре, лікарі охоче підписують декларації з пацієнтами, то програмою Доступні ліки користується невелика кількість людей. Більшість на це питання відповіла: “Так, я отримувала(вав) у вас ліки взимку (навесні), дякую вам!”. Доводилося пояснювати, що це державна програма МОЗ України, яка проводиться в рамках медичної реформи. І що про неї повинен Вам повідомити ваш терапевт.

Нам доведеться з’ясовувати найближчим часом, свідомо чи ні лікарі “не просувають” інформацію про можливість отримання ліків безкоштоно.

Нагадуємо: У квітні 2017 року Уряд розпочав програму «Доступні ліки». Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. http://moz.gov.ua/dostupni-liki

У процесі опитування виявилося ще одна проблема: люди з цукровим діабетом так і не отримують безкоштовний інсулін. Діти і дорослі залишилися без життєво важливого препарату. І незважаючи на широкий розголос та рішення, прийняті на сесії Харківської міської ради, проблема залишається вкрай гострою, і якими є шляхи її вирішення для стійкого ефекту нам теж доведеться розібратися.

Дослідження проводиться в рамках проекту “Сприяння прозорості у сфері охорони здоров'я Східної України” за підтримки National Endowment for Democracy (NED)
#Станция_Здоровья #health_station #NED #Станція_Харків