Деякі факти про програму “Доступні ліки”, оптимістичні та не дуже

Факт 1: “Доступні ліки”- це урядова програма. Аптеки, що беруть участь у програмі, отримують відшкодування (реімбурсацію) від держави.

Факт 2: Отримати ліки можуть пацієнти з:

  • серцево-судинними захворюваннями;
  • цукровим діабетом 2 типу;
  • бронхіальною астмою.

Факт 3: Будь-який громадянин України, що страждає на вищезазначені захворювання, може звернутися до свого терапевта чи сімейного лікаря та, в разі підтвердження діагнозу, отримати спеціальний рецепт (фото нижче).

Факт 4: Понад 6000 аптек в Україні долучилися до програми. У Харкові та області таких аптек близько 580. Кількість постійно збільшується.

Факт 5: Обміняти рецепт на ліки можливо в будь-якій аптеці, що бере участь у програмі та має спеціальну позначку (фото нижче). Перелік аптек можна знайти на сайті МОЗ за посиланням http://moz.gov.ua/dostupni-liki . В разі відсутності ліків в найближчій аптеці можна або почекати, або звернутися до іншої аптеки, що бере участь у програмі “Доступні ліки”

Факт 6: Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 261 препарат, 59 з яких повністю безоплатні для пацієнтів.

Факт 7: Часто аптеки не мають достатньої кількості препаратів, і пацієнти отримують недостатньо ліків, тобто здають в аптеку рецепт на тридцять пігулок, а отримують, скажімо, десять.

Факт 8: В деяких медичних закладах первинної ланки (поліклініках) відмовляють пацієнтам в рецептах, посилаючись на брак фінансування та інші обставини.
#Станция_Здоровья #health_station #NED#Станція_Харків

Фото з сайту МОЗ.