Проект «Папа для Украины». Отчет за январь 2018 года

Звіт за період з 01.01.2018 по 31.01.2018

Ось і промайнув ще один дивовижний, за своєю емоційною насиченістю та інтенсивністю роботи, місяць проекту, фінансованого Ватиканом. Одного прекрасного дня до нас завітала чарівна немолода пара. Чоловік нещодавно переніс операцію, і йому все ще досить важко довго пересуватися містом. Але у відповідь на запитання: «А чому ж тоді приїхали разом?» – я почула абсолютно щирий подив: «А як же одній?». Їм навіть на думку не спало, що приїхати до нас може тільки один представник родини. І, на мій погляд, це дійсно чудово. Хочеться побажати їм здоров'я, а всім нам такої любові і підтримки!

За місяць, що минув в рамках проекту «Папа для України», на ваучери подано 500 заявок (представників родин), тобто 1269 осіб.
Пройшло інтерв’ювання 270 представників родин, тобто 649 осіб, з яких:
● 205 осіб працездатного віку, з них працюють (офіційно чи ні) – 49;
● 266 дітей (4-18 років – 207, до трьох років включно – 59);
● 122 особи потребують особливої уваги згідно критеріїв програми.
Видано та поповнено ваучери 301 родині, що складає 770 осіб, з яких:
● 460 осіб працездатного віку, з них працюють (офіційно чи ні) – 196;
● 486 дітей (4-18 років – 377, до трьох років включно – 109);
● 245 осіб потребують особливої уваги згідно критеріїв програми.

Нещодавно нам зателефонували прямо з лікарні з проханням про допомогу. Мова йде про сім'ю – стареньких чоловіка та жінки, вік яких становить 81 рік і 77 років відповідно. Люди похилого віку залишилися зовсім одні, їхні діти, на превеликий жаль, померли.
У дідуся з бабусею повний букет вікових захворювань, але пройти лікування вони не можуть, так як отримують мінімальні пенсії і коштів на придбання медикаментів просто не вистачає. В рамках проекту «Папа для України» їм було надано медичну допомогу, а в найближчому майбутньому вони отримають продуктові ваучери і допомогу на оплату комунальних послуг.
Низький уклін їх сімейному лікарю, який не залишив стареньких людей в біді. Тепер ця родина не одна, адже і ми, волонтери «Станції Харків», також дбаємо про неї. У нашому регіональному пункті «Дана», що знаходиться в сел. Куп’янськ-Вузловий, ми допомагаємо цій родині по максимуму.

Родина Краснюк, що складається з батька та трьох неповнолітніх дітей, теж знаходяться у скрутному становищі, адже всі члени родини хворіють на астму, одна дитина з інвалідністю, мама дітей померла на окупованій території через неможливість під час хвороби отримати невідкладну медичну допомогу. Виховувати дітей допомагає бабуся (мама покійної мами). Загальна сума допомоги надана родині в медичному секторі складає 7557,15 грн на всю родину. Закуплено все необхідне на даний час, родина поінформована, що, за потреби, можлива повторна участь.

За станом на 31 січня нашим медичним консультантом проанкетовано 125 нових осіб. Надана допомога ліками 140 особам. Підготовлено до закупівлі 72 кейси.

Також по сектору А4 (допомога в особливих випадках) надана допомога 38 особам. Підготовлено до закупівлі 17 кейсів.

Надзвичайно актуальною є поміч у закупівлі дров та вугілля у зимовий період.

Ось ще один приклад того, як люди можуть бути корисними один одному. Ця бабуся дізналася про можливість отримання допомоги від волонтера Aнтона Родіна, велика подяка йому за це, адже жінка навіть не здогадувалася про існування такого проекту. Втративши доньку, вона залишилась одна в будинку з пічним опаленням, за її словами, купувала дрова по маленькій тачці, сама рубала, заносила до хати, розпалювала піч. Але, в основному, на превеликий жаль, вона жила в холоді і голоді, так як у неї мінімальна пенсія.
Отримавши допомогу на продукти і дрова, вона дуже зраділа, каже: «Раніше мені допомагала моя дочка, а тепер є ви». Онук живе в Криму, дзвонить їй дуже рідко.

Також, в рамках проекту, за минулий місяць була надана допомога у закупівлі дров та вугілля 87 родинам, що складає 224 особи, з яких:
● 48 осіб працездатного віку, з них працюють (офіційно чи ні) – 3;
● 55 дітей (4-18 років – 44, до трьох років включно – 11);
● 25 осіб потребують особливої уваги згідно критеріїв програми.

Багато історій про людські долі і у нашого соціального консультанта, ось деякі з них.

Хлопчина сирота 24 років був на сезонній роботі у м. Запоріжжя. Коли повертався назад до бабусі, на вокзалі у нього поцупили сумку з усіма заробленими грошима і документами. Патрульні поліції при вокзалі відмовили йому у відкритті справи, щоб можна було розпочати відновлювати документи. Хлопець опинився на вулиці без грошей та документів. Виїхати з міста не може. Звертався за допомогою, всюди відмовили. Прийшов до нас. Хлопчині ми видали продукти, дали теплий одяг. Звернулися за правовою допомогою в організацію, яка займається відновленням документів для переселенців. На прийомі в міському департаменті соціального захисту домоглися, щоб хлопця тимчасово оформили в комунальну установу, де дають притулок на ніч бездомним. Домовилися за безкоштовні обіди для хлопця при костьолі. Поки юристи допомагають з відновленням документів, хлопцю підшукали підробіток (3 рази на тиждень).

А ось ще одна історія про юнака-студента, який навчається на заочному відділенні. До грудня минулого року він офіційно був працевлаштованим на заводі, але через часті приступи хвороби йому запропонували звільнитися і шукати більш легку працю. Через тиждень після звільнення юнак потрапляє до лікарні з діагнозом «проривна виразка». Йому зробили операцію. Після термінової операції він потребував медикаментів для продовження лікування і ми попросили необхідні документи, щоб можна було допомогти хлопцю в рамках програми «Папа для України». Завдяки програмі, юнакові закупили необхідні ліки, допомогли з оплатою житла та видали ваучери на продукти. Допомогли стати на облік до Центру зайнятості, де юнак зможе деякій час, поки остаточно не одужає, отримувати допомогу по безробіттю. Також інспектор пообіцяла знайти для хлопця роботу, яка б не шкодила його здоров’ю.

На кінець січня допомога у сплаті житла (оренди або комунальних послуг) надана 51 родині, що складає 121 особу, з яких:
● 41 особа працездатного віку, з них працюють (офіційно чи ні) 11;
● 42 дітей (4-18 років – 27, до трьох років включно –15);
● 26 осіб потребують особливої уваги згідно критеріїв програми.

Саме завдяки проекту «Папа для України» безліч людей цю зиму переживуть в теплі, з продуктами харчування і з медикаментами.

#Станция_Харьков #Станция_Надежды #popeforukraine