Перші підсумки – надія є!

З 21 листопада 2017 року в Харкові та області стартував проект «З правом на Надію, з Вірою в Любов»: допомога у подоланні кризового стану родин ВПО («Станція Надія») — 2, розрахований на 6 місяців, для підтримки ВПО із Луганської та Донецької областей. Проект реалізується завдяки гранту від благодійної Акції Ватикану «Папа для України». Виконавчим партнером є «БФ «Станція «Харків». Проект передбачає: грошову допомогу у вигляді ваучерів на продукти харчування, допомогу ліками, сплату оренди тимчасового житла/комунальних послуг, закупівлю дров/вугілля/обігрівачів людям, які опинились в скрутних обставинах.

Історії родин, які подають заявки на допомогу, вражають. Це історії боротьби людей за своє існування, за збереження честі, гідності та самоповаги. І це насправді підтверджує актуальність і мету проекту.

Молода жінка з дитиною другий рік намагається самостійно вижити. Кілька разів доводилося міняти житло, і ось остання крапля — чергова господиня вказала на вихід, а перед цим жінку ще й обікрали. Грошей немає навіть на проїзд. Якби не програма Акції «Папа для України», ми б так і не дізналися, що поруч з нами молода жінка з дитиною на межі відчаю. Її «розговорили» наші дівчатка реєстратори, заповнюючи анкету — у жінки знову перекриють виплати, грошей практично немає. Допомагаємо, чим можемо — і в рамках проекту, і завдяки всім небайдужим харків'янам!

А ще ромська родина. Приїхали в цьому році. Довго шукали житло — ніхто не хотів здавати. Нарешті влаштувалися в двох кімнатах бараку. Кімнати практично порожні, діти сплять всі на одному ліжку, а мама на підлозі. Ковдра одна, постільної білизни немає. Немає практично нічого. Сім'ю записали на анкетування на нашу програму, дали ковдри, пару подушок і дуже гарний матрац. А ще необхідно з мамою йти у “похід” до соціальної служби, їй там точно потрібна допомога, а ще потрібно з'ясовувати, чи були хлопці в школі і далі щось вирішувати.

Людей на пункті багато, багато весь час, особливо у черзі до інформатора та до медичного консультанта. Кожен приходить зі своєю проблемою, і проблеми реально зовсім різні.

Хтось намагається втримати залишки самоповаги і намагається компенсувати дітям, своїм же дітям, витрати на своє утримання. Ось літня жіночка років 70-ти. Пенсію їй не призначили, вона консультувалася з нашим юристом, але коли справа вирішиться – невідомо.
Інша жіночка каже, що вона одинока, але є діти, онуки, вони десь на заробітках і не допомагають, бо самі не можуть ніяк влаштуватися.

Ще прийшов літній чоловік, 82 роки, живуть з дружиною і онуком-студентом, діти виїхали у Польщу та там десь і залишилися, телефонують раз на рік. Чоловік посміхається, не жаліється, ну це ж діти, вони ж намагаються, у них не виходить, тому треба тут старим якось самим існувати.
Але найстрашніше, коли немає рідних і близьких взагалі. Чи коли у літньої пари на руках син (вже теж не молодий) з важкою інвалідністю, і вони розуміють, що їм треба жити заради нього, бо якщо що, він буде нікому не потрібен.

Найважчі історії у медичному секторі. Намагаємося допомогти всім, хто цього реально потребує. Працюють всі сектори, Харків і 3 регіональних пункти. Пройшло 6 тижнів. Важко. Ніби пройшло 4 місяці чи 4 роки – а історій вистачить на все життя.

Напередодні Нового року прийшла жінка похилого віку, їй 80 років, і подала документи на медицину і продукти, на другий етап. Ця сім'я втратила доньку в 2015 році, а 9 днів назад і чоловіка. Це дуже важко і боляче — залишитися одній в чужому місті, але є ми і завжди можемо допомогти. Дякуємо Всім, хто з нами!

Робота за проектом набирає обороти. Людей з кожним днем все більше. Подано заявок (з урахуванням учасників попереднього проекту): 3153 представника родин, тобто 8912 осіб.

За кінець листопаду і грудень було видано та поповнено ваучери 589 родинам, що складає 1421 особи. Надана допомога у сплаті житла (оренда або комунальні послуги) 5 родинам, що складає 10 осіб. Надана допомога у закупці дров/вугілля 44 родинам, що складає 117 особи. 196 осіб отримали медичну допомогу. Приблизно з 30-ма родинами проводиться робота над формуванням пакетів документів на медичну допомогу та продуктову допомогу, виїзди будуть плануватися по факту готовності документів.

"Вже другій рік в Україні триває благодійна місія Святішого ОтцяФранциска «Папа для України». Близько 16 мільйонів євро були зібрані з європейських католицьких парафій на допомогу жителям України, котрі постраждали від збройного конфлікту, мешкають або на лінії розмежування, або стали внутрішніми переселенцями. Акція охоплює п’ять областей: Донецьку, Луганську, Запорізьку, Харківську та Київську. На сьогоднішній день допомога від Папи Франциска, через діяльність партнерських організацій, досягає півмільйона осіб.”

#Станция_Харьков #Станция_Надежды
#popeforukraine

2018_01_1 2018_01_2 2018_01_3 2018_01_4 2018_01_5 2018_01_6 2018_01_7 2018_01_8 2018_01_9 2018_01_10