Харківська область одна з базових, де приймають переселенців з Донеччини та Луганщини. На сьогодні їх тільки офіційно зареєстровано понад 180 тис. І якщо у самому Харкові діє вдосталь волонтерських пунктів допомоги, то в області їх фактично немає. Тому волонтери за підтримки агенства ООН вирішили розпочати проект «Станція регіон».
В рамках проекту у 5 населених пунктах, серед яких Чугуїв, Ізюм, Куп’янськ-Вузловий, Балаклія і Барвінкове відкриються центри з допомоги переселенцям.
Аліса Веневцева керівник проекту “Станція Регіон”
Все локальные пункты будут обслуживать непосредственно свои районы и близлежащие районы. В каждом из пунктов можно будет получить консультационную помощь, информационную, юридическую, психологическую, а также мы ни в коем случае не отказываемся от гуманитарного направления. Потому что в районах это действительно важно. Но к сожалению гуманитарное направление не является частью этого проекта, потому всё также мы будем искать дополнительные ресурсы, обращаться к гражданам, к международным фондам, но теперь, можно сказать, все вместе.
Урочисте відкриття усіх пунктів відбудеться цього тижня, але 4 з 5 вже працюють. Один з таких — волонтерське відділення “Дана” в Куп’янську, яке організувала Любов Скоробагач. Рік тому жінка вимушено переїхала до Харкова з Донецької області, будучи на сьомому місяці вагітності. Звернулася до “Станції Харків” за підтримкою, а згодом, оселившись у Куп’янську, організувала фактично у себе вдома пункт домопоги переселенцям і тепер бере участь у програмі “Станція Регіон”. Каже, переселенців багато — допомагають, як можуть, і чекають підтримки від місцевої влади і благодійних організацій.
Любов Скоробагач керівник пункту «Станція Куп’янск Вузловий»
Мы будем стараться помочь всем. Есть у нас такое, что мы делимся всем и делим на всех. То есть мы не можем охватить все: вот нашего Купянского района 3 тыс. переселенцев, Шевченковский район обращается, там в пределах 1 тыс 200 переселенцев и Двуречанский район, в пределах 2 — 2 тыс. 200 переселенцев тоже обращаются к нам за помощью. Общее колличество около 7 тысяч и нам сложно. Нам сложно.
В рамках проекту Агенство ООН у справах біженців виділяє півтори тисячі доларів на організацію місцевих пунктів, облаштування їх під консультаційні центри і подальшу самоорганізацію волонтервьких об’єднань. Аслак Сулумсмуен, представник ООН у справах біженців розповів про ідею створення проекту.
Аслак Сулумсмуен Голова польового офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у м. Харків
В Україні дуже сильне і розвинуте громадське суспільство, що опинилося на передовій перед вирішенням тих гуманітарнихзх питань, що постали у цей час. Агентство ООН у справах біженців працює з багатьма волонтерськими організаціями, і «Станція Харків» одна з них. Ми робимо це для того, аби переселенці мали рівноправний доступ до послуг, незалежно від того, де вони проживають.
Усі пункти будуть створені за зразком «Станції Харків», що існує з червня минулого року. Все починалося з невеликого пункту допомоги на вокзалі, а нещодавно вони переїхали у нове приміщення, зручне для проведення тренінгів, консультацій і навчальних класів для дітей. Волонтер Олена Вінник розповідає: переїжджали гучно, не без допомоги харків’ян.
Олена Вінник адміністратор проекту «Станція Регіон»
Сначала бы клич: «Помогите найти помещение с большим количеством комнат», потом, когда уже бы подписан договор аренды: «Дорогие харьковчане, не только волонтеры, помогите нам в перевозке». То есть помогали транспортом, нам помогали просто тасканием мебели и вещей, вы же понимаете, что хозяйство у нас очень большое, то есть у нас два склада: один склад продуктовый, второй склад вещевой.
Единственное, чего мы лишились, поменяв помещение, там в том старом помещении был бывший банк и там было банковское хранилище со встроенными стеллажами. Поэтому нам сейчас нужно решать эту проблему. Мы как всегда обращаемся к дорогим харьковчанами. Может быть, нам кто-то поможет стеллажами.
Роботу «Станції Харків» за новою адресою вже відновлено: працює пункт реєстрації переселенців, юридичної і психологічної допомоги, проводяться уроки підготовки дітей до школи, а також видача гуманітарної допомоги. Крім того, продовжує діяти пункт і в приміщенні вокзалу.
© otb.com.ua