Правила видачі дубліката трудової книжки замість загубленої

trudovaya_knigka

Правила видачі дубліката трудової книжки замість загубленої встановлено розділом 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58. Роботодавець зобов’язаний видати працівнику дублікат замість загубленого документа незалежно від того, чи є в нього нотаріально засвідчена копія трудової книжки.

Нещодавно внесено зміни до Інструкції № 58, коли дублікат також може бути виданий за новим місцем роботи у зв'язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при СБУ про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.
У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику."

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.